Instrukcja przygotowania zbiorów do ewakuacji



Data aktu: 01/12/2008: Data ogłoszenia: 29/12/2008: Data wejścia w życie: 06/01/20093.. Przynajmniej raz w roku upoważnieni pracownicy Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeprowadzają ogólną kontrolę w każdym muzeum w zakresie wymienionym w § 3 niniejszej instrukcji.. Na mocy Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 1 grudnia 2008 r. w sprawie zabezpieczenia zbiorów w muzeach przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym zniszczeniem lub utratą zbiorów oraz sposobów przygotowania zbiorów do ewakuacji w sytuacji pojawienia się .2) muzeach na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 1 grudnia 2008 r. w sprawie zabezpieczania zbiorów w muzeach przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym zniszczeniem lub utratą zbiorów oraz sposobów przygotowania zbiorów do ewakuacji w razie powstania zagrożenia (Dz. U. Nr .Ponadto muzea zostały zobowiązane do opracowania i wprowadzenia do połowy 2015 roku instrukcji przygotowania zbiorów do ewakuacji.. dla procesu nazywanego wszędzie awaryjnym opuszczaniem (statku, samolotu, ale budynku - to ewakuacja).Na miejscu ewakuacji osoby ewakuowane przebywają do chwili otrzymania stosownej informacji, co do powrotu i kontynuacji zajęć lub ich zakończeniu.. Uprawnionym do podjęcia decyzji o ewakuacji przed przybyciem służb ratowniczych jest Kierownik/Administrator obiektu lub pod jego nieobecność osoba przez niego wyznaczona..

Organizacja ewakuacji 1.

Na rzutach architektonicznych oznacza się m.in. drogi ewakuacyjne, wyjścia ewakuacyjne, miejsca zbiórek do ewakuacji czy rozmieszczenie sprzętu gaśniczego, czyli wszystkie elementy, które są niezwykle ważne dla przeprowadzenia bezpiecznej ewakuacji.OGÓLNA INSTRUKCJA EWAKUACJI I. Kierownik/Administrator obiektu lub osoba przez niego wyznaczona na czas ewakuacji pełni funkcję .W przypadku groźby lub wystąpienia zagrożenia np. terrorystycznego,pożaru, katastrofy budowlanej w okresie pokoju może być zarządzona EWAKUACJA.. 2008 nr 229 poz. 1528) zobowi .sprawie zabezpieczania zbiorów w muzeach przed poŜarami, kradzieŜami i innymi niebezpieczeństwami groŜącymi zniszczeniem lub utratą muzealiów oraz sposobów przygotowania zbiorów do ewakuacji w razie powstania zagroŜenia (Dz. U. Nr 193, poz. 1892), które utraciło moc z dniem 1 marca 2008 r. na podstawie art. 5 ustawy z dnia 29 czerwca− nieopracowaniu instrukcji przygotowania zbiorów do ewakuacji na wypadek powstania zagrożenia oraz planu ochrony dla Muzeum wymaganych odpowiednio § 30 ust.. Tekst pierwotny.. Więcej o sposobie przygotowywania instrukcji przygotowania zbiorów do ewakuacji można przeczytać w publikacjiROZPORZĄDZENIE MINISTRA KULTURY z dnia 15 października 2003 r. w sprawie zabezpieczania zbiorów w muzeach przed pożarami, kradzieżami i innymi niebezpieczeństwami grożącymi zniszczeniem lub utratą muzealiów oraz sposobów przygotowania zbiorów do ewakuacji w razie powstania zagrożenia..

Przygotować do ewakuacji / zabezpieczyć / ważne wytypowane mienie, dokumenty, pieczecie, środki finansowe itp. 5.

Do najważniejszych należy zaliczyć: 1. dokumenty osobiste i książeczki zdrowia, 2. wszystkie akty własności, 3. metryki urodzenia i akty ślubów, 4. polisy ubezpieczeniowe, 5.Plany ewakuacji zbiorów opracowane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność do czasu opracowania instrukcji przygotowania zbiorów do ewakuacji, o której mowa w § 30 ust.. 1, nie dłużej jednak niż przez 6 miesięcy od dnia wejścia w życie rozporządzenia.Plany ewakuacji to tablice wywieszone w obiekcie, przedstawiające rzuty architektoniczne z oznaczonymi najistotniejszymi elementami ze względu na ewakuację m.in. takimi jak: drogi ewakuacyjne i ich zalecany kierunek, wyjścia ewakuacyjne, miejsce kluczy do drzwi ewakuacyjnych, rozmieszczenie sprzętu gaśniczego i urządzeń przeciwpożarowych, lokalizacje pomieszczeń, miejsce zbiórki do .Nr 114, poz. 740, z późn.. Poniższa tabela przedstawia ogólny wzór instrukcji.4.. Instrukcja zawiera ustalenia, o których mowa w Instrukcję aktualizuje się nie rzadziej niż co dwa lata..

5 ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz ... zbiorów oraz sposobów przygotowania zbiorów do ewakuacji w razie powstania zagro?enia (Dz. U.

Największa bezpłatna baza aktów prawnych.wpisane do inwentarza i pozostałe (depozyty) czy podział w zależności od rodzajów gromadzo-nych obiektów7.. Chcę zwrócić również uwagę na problemy wynikające z zawłaszczenia pojęcia ewakuacja przez ochronę ppoż.. 2.Do celów ewakuacji ludzi słu żą korytarze - poziome drogi ewakuacji i klatki schodowe -pionowe drogi ewakuacyjne, z których istnieje mo żliwo ść bezpo średniego wyj ścia na zewn ątrz.. Zawsze sugeruję aby na jedno piętro przypadało co najmniej dwóch koordynatorów, a w razie nieobecności jednego z nich ten drugi przejmuje jego obowiązki (posiada na odwrocie swojej listy kontrolnej - jego .Coraz częściej pojawiają się instrukcje, w których słowom towarzyszą obrazki, np. instrukcje sprawnej ewakuacji w środkach transportu.. Pozamykać okna.. 31.Plany ewakuacji zbiorów opracowane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność do czasu opracowania instrukcji przygotowania zbiorów do ewakuacji, o której mowa w § 30 ust.. Na potrzeby tego opracowania należy zaproponować podział zbiorów ze względu na kwalifi ko-wanie się eksponatów do kategorii prawnych zdefi niowanych w szeroko pojętym ustawodaw-stwie dotyczącym ochrony dziedzictwa kulturowego.Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 1 grudnia 2008 r. w sprawie zabezpieczenia zbiorów w muzeach przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym zniszczeniem lub utratą zbiorów oraz sposobów przygotowania zbiorów do ewakuacji w razie powstania zagrożenia.PRZYGOTOWEANIE DO EWAKUACJI WAZNE DOKUMENTY Należy przygotować najważniejsze dokumenty, których zniszczenie lub zagubienie stwarzałoby wiele problemów..

?dzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 1 grudnia 2008 r. w sprawie zabezpieczania zbiorów w muzeach przed po?arem, kradzie???

1 rozporządzenia w sprawie zabezpieczania zbiorów; − niedokonywaniu co najmniej raz w roku analizy stanu zabezpieczenia Muzeum przedc) ewakuacji zbiorów; d) ochrony zabytków (nieruchomości) na wypadek konfliktu zbrojnego i sytuacji kryzysowych.. W celu podjęcia decyzji o ewakuacji osób czy zbiorów w przypadku zagrożenia konieczne jest odpowiednio wczesne jego wykrycie i powiadomienie o nim osób i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.- Rozporz?. i innym niebezpiecze?. Ewakuacja to zaplanowane lub doraźnie zorganizowane wyprowadzenie pracowników i studentów oraz przemieszczenie środków materiałowych z zagrożonych obiektów do wyznaczonych rejonów zbiórki ludzi i składowania sprzętu (rejonów .Zabezpieczanie zbiorów w muzeach przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym zniszczeniem lub utratą zbiorów oraz sposoby przygotowania zbiorów do ewakuacji w razie powstania zagrożenia.. 1 i § 27 ust.. 1, nie dłużej jednak niż przez 6 miesięcy od dnia wejścia w życie rozporządzenia.Przygotowanie ewakuacji związanej z czasem wojny obejmuje następujące jej warianty: - organizację ewakuacji z rejonów (miejsc), które należy opuścić ze względu na potrzeby Sił Zbrojnych, - organizację ewakuacji ludności, która wyrazi chęć opuszczenia obszarów potencjalnie zagrożonych prowadzeniem działań militarnych.Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie list kontrolnych w razie ewakuacji z wyszczególnionymi pomieszczeniami do sprawdzenia.. przed startem wysłuchać takiej instrukcji.. W trakcie ewakuacji zagrożone zbiory zabezpiecza się przed utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem Ewakuację zbiorów realizuje się na podstawie instrukcji przygotowania zbiorów do ewakuacji.. DROGI EWAKUACJI (KIERUNKI EWAKUACJI) Ewakuacja klientów i pracowników obiektu odbywa się zgodnie z planem ewakuacji zawartym w Instrukcji bezpieczeństwa pożarowego/ ZAŁĄCZNIK 5/.Plan ewakuacyjny to plansza z graficznym przedstawieniem sposobu ewakuacji z danego obiektu.. Osoby wytypowane do działań zabezpieczających ewakuację winny przystąpić do przydzielonych im zadań.. Drogi i wyj ścia ewakuacyjne oznakowane musz ą by ć po żarniczymi tablicami informacyjnymi zgodnie z PN - 92/N - 01256/02 "Znaki Bezpieczeństwa .muzeach na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 1 grudnia 2008 r. w sprawie zabezpieczania zbiorów w muzeach przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym zniszczeniem lub utratą zbiorów oraz sposobów przygotowania zbiorów do ewakuacji w razie powstania zagrożenia (Dz. U. Nr 229 .1528.. Wszystkie osoby opuszczające Szkołę powinny zabrać rzeczy osobiste i przystąpić doOdsyłam do "Instrukcji w sprawie zasad ewakuacji ludności, zwierząt i mienia…" MSWiA 2008r..



Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt